logo لطفا منتظر بمانید...
وارد شوید ثبت نام کنید
پنجشنبه 30 دی 1400 03:34:42
در انتخاب فلاش تانک به چه نکاتی باید توجه کرد؟

فلاش تانک یکی از اجزای بسیار مهم و کاربردی هر سرویس بهداشتی می باشد. در واقع نیاز است که در هر سرویس بهداشتی یک فلاش تانک نصب شود تا بتواند به یکباره آب را با فشاری زیاد به داخل چاه هدایت کند و چاه را به صورت کامل تخلیه نماید. فلاش تانک برای منازلی که با مشکل کمبود فشار آب مواجه هستند نیز بسیار مناسب است.

عملکرد فلاش تانک

فلاش تانک ها عملکرد بسیار پیچیده ای ندارند. آن ها آب را درون خود ذخیره می کنند. پس از پر شدن آب درون منبع فلاش تانک ها شیر آب به صورت خودکار قطع خواهد شد. پس از فشردن و یا کشیدن شاسی فلاش تانک، آب با فشاری بالا به داخل چاه هدایت خواهد شد. هنگامی که آب مخزن فلاش تانک تخلیه میشود شیر آب به طور خودکار باز شده و تا پر شدن مخزن باز باقی می ماند.

 این عمل به طور مداوم تکرار خواهد شد. فلاش تانک نقشی اساسی در از بین بردن بوی نامطبوع و آلودگی های لگن سرویس بهداشتی را دارد. از این رو حتما نیاز است، که فلاش تانکی استاندارد و با کیفیت را برای سرویس بهداشتی منزل خود تهیه نماییم. در ادامه نکاتی را در مورد این محصول ذکر خواهیم نمود.

فلاش تانک ها در مدل های متنوعی در بازار وجود دارند که ما قصد داریم نمونه هایی از آن را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

فلاش تانک ساده

فلاش تانک ساده کار اصلی و اساسی یک فلاش تانک را انجام می دهد. در این نوع فلاش تانک توسط فشردن دکمه و یا کشیدن طنابی آب درون مخزن به یکباره و با فشار زیادی تخلیه خواهد شد. فلاش تانک ساده  فشار و تخلیه مناسبی دارد اما نمی توان میزان آب تخلیه شده آن را کنترل و انتخاب نمود. به همین علت ممکن است، در این مدل فلاش تانک آب زیادی به هدر برود.

فلاش تانک دوزمانه

همانطور که از نام این فلاش تانک پیداست، این نوع فلاش تانک دارای دو شاسی تخلیه آب است. که شما می توانید بر حسب نیاز خود از میزان آب در نظر گرفته شده برای تخلیه استفاده کنید. یک دکمه آب مخزن را به طور کامل خارج خواهد کرد و دکمه ای دیگر آب کمتری را تخلیه می کند. در این نوع فلاش تانک در مصرف آب تا حد زیادی صرفه جویی خواهد شد.

فلاش تانک آنتی باکتریال

فلاش تانک های آنتی باکتریال می توانند دارای هر نوع سیستمی باشند. فقط به علت استفاده از مواد آنتی باکتریال در ساخت آن ها بهداشتی تر می باشند.

فلاش تانک اتوماتیک

این نوع فلاش تانک برای توالت های فرنگی به کار می رود و پس از باز شدن درب توالت فرنگی بلافاصله عمل می کند وتخلیه یکباره آب را به صورت اتوماتیک انجام می دهد.

فلاش تانک توکار

مخزن فلاش تانک های توکار در داخل دیوار نصب خواهد شد و تنها دکمه و شاسی آن بیرون از دیوار قرار خواهد گرفت. این مدل فلاش تانک بسیار شیک و مدرن است و فضای بسیار کمتری را اشغال خواهد کرد. اما دارای معایبی نیز می باشد. در فلاش تانک های توکار در صورت خرابی مخزن نمی توان آن را به راحتی تعمیر نمود. البته در مدل های جدیدتر آن برای رفع این مشکل اقداماتی انجام گرفته است تا بتوان از طریق کانال پشت دکمه خرابی های مخزن را نیز تعمیر نمود.

فلاش تانک روکار

فلاش تانک های توکار نصب و تعمیر بسیار راحتی دارند. این نوع فلاش تانک ها بر روی دیوار نصب می شوند و زیبایی فلاش تانک های توکار را ندارند. همچنین ممکن است فضای بیشتری را اشغال کنند و سر و صدایی آزار دهنده داشته باشند.

شما می توانید با در نظر گرفتن بودجه و فضایی که برای نصب فلاش تانک در اختیار دارید فلاش تانک مناسب را انتخاب نمایید. اما در ادامه نیز برخی دیگر از نکات مهمی را که در هنگام خرید فلاش تانک باید در نظر بگیرید را ذکر خواهیم نمود.

 

حجم مخزن

برای خرید فلاش تانکی مناسب ابتدا میزان حجم آب مورد نیاز برای سرویس بهداشتی خود را در نظر بگیرید و بر اساس آن فلاش تانک دارای مخزن آب متناسب با نیاز خود را خریداری کنید. همچنین می توانید با توجه به فشار آب ساختمان و محل زندگی خود حجم مخزن را انتخاب کنید.

ابعاد فلاش تانک

قبل از خرید فلاش تانک حتما توجه کنید که در سرویس بهداشتی خود چه اندازه فضایی را برای نصب در اختیار دارید و سپس متناسب با اندازه سرویس خود ابعاد فلاش تانک خود را انتخاب نمایید.

کیفیت فلاش تانک

در هنگام خرید به جنس و استحکام  لوله و بدنه فلاش تانک توجه نمایید. فلاش تانک های با کیفیت و مرغوب دوام و طول عمر بیشتری دارند و ما مدت زمان بیشتری بدون دغدغه می توانیم از آن ها استفاده نماییم.

عملکرد مناسب

قبل از خرید حتما عملکرد فلاش تانک را بررسی کنید و کیفیت شستشوی آن را مشاهده نمایید.

ممانعت از رشد و تجمع باکتری

برای داشتن سرویس بهداشتی تمیز تر و بهداشتی تر بهتر است، از فلاش تانک های آنتی باکتریال استفاده نمایید. در فلاش تانک های آنتی باکتریال محیط و فضا بهداشتی تر خواهد بود.

زیبایی ظاهری

علاوه بر در نظر گرفتن تمامی موارد ظاهر فلاش تانک نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. فلاش تانکی را انتخاب کنید که در شکل و رنگ هماهنگ با دیگر لوازم سرویس بهداشتی شما باشد و فضایی مدرن تر را در سرویس بهداشتی شما ایجاد نماید.

 

جلوگیری از هدر رفت آب

برخی از افرادی که از فلاش تانک های ساده استفاده می کنند با هزینه آبی غیر معقول مواجه می شوند و مجبور می شوند هزینه زیادی بابت هدر رفت آب خود بپردازند. به همین منظور بهتر است از فلاش تانک های دو زمانه استفاده کنند تا از ایجاد چنین مشکلاتی جلوگیری کنند و میزان هدر رفت آب را به حداقل برسانند.

برچسب ها : فلاش تانک فلش تانک انواع فلاش تانک انواع فلش تانک نکات انتخاب فلاش تانک نکات انتخاب فلش تانک خرید فلاش تانک خرید فلش تانک
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تصویر امنیتی