logo لطفا منتظر بمانید...
وارد شوید ثبت نام کنید
سه شنبه 9 آذر 1400 16:39:14
28 مرداد 1398 0 86 مقالات .
انواع روشویی

روشویی  کاسه‌ای از جنس سرامیک ،آکریلیک ویا استنلی استیل است که یک شیر آب در بالای آن نصب می‌گردد و یکی از اجزای ضروری سرویس بهداشتی  است.

روشویی‌ها ازلحاظ طراحی به دودسته کابینت دار و بدون کابینت تقسیم می‌شوند که در ادامه به معرفی و بررسی جزئیات هریک از این روشویی‌ها می‌پردازیم .

روشویی‌های بدون کابینت:

روشویی بدون کابینت با یک طراحی ساده ، جزو پرفروش‌ترین روشویی‌های بازاراست. از مزایای روشویی بدون کابینت می‌توان به مناسب بودن قیمت آن اشاره کرد . تنها عیب این روشویی‌ها این است که فضایی برای نگهداری وسایل ندارند. این روشویی‌ها  در مدل‌های متفاوتی طراحی می‌شوند که ما در زیر به دو نوع رایج آن‌ها اشاره می‌کنیم .

انواع روشویی بدون کابینت :

  • روشویی پایه‌دار: این روشویی از یک‌کاسه و یک‌پایه که هردو از یک جنس (عموماً سرامیک) هستند ، ساخته می‌شود و جزء ارزان‌قیمت‌ترین و پرکاربردترین روشویی  بازار به شمار می‌رود.

       

 

 

                                                                                                           

 

روشویی‌های آویزان : در طراحی روشویی آویزان از هیچ پایه و کابینتی استفاده‌نشده است به همین علت هنگام تولید این روشویی‌ها سبک بودن وزن آن را لحاظ می‌کنند. در نصب این روشویی‌ها هیچ سکو یا تکیه‌گاهی برای آن‌ها لحاظ نمی‌شود و تنها‌ با استفاده از یک گارد ، به‌تنهایی بر روی دیوار نصب می‌گردند. مدل خاصی از روشویی‌های آویزان به شکل مثلث قائم‌الزاویه هستند که در گوشه‌ی دیوار نصب می‌شوند و کمترین فضای ممکن را اشغال می‌کنند. 

 

 

                                                       

                                                           

روشویی‌های کابینت دار :

در این دسته از روشویی‌ها ، یک کابینت فضای خالی زیر روشویی را پوشش داده است. روشویی‌های کابینت دار در مدل‌های سنتی ، مدرن و دیواری  طراحی و ساخته می‌شوند.

 

  • روشویی کابینت دار سنتی : این روشویی کابینتی با استفاده از چوب تیره‌رنگ و شیرآلات کلاسیک و آینه‌های بلند با قاب چوبی، شکلی سنتی به فضای حمام می‌بخشد.  به سبک سنتی، استفاده از لوازم جانبی چوبی در اولویت قرارداد.

 

                                                          

 

 

  • روشویی کابینت دار مدرن : شکل‌ها و خطوط ساده و تمیز ، استفاده از شیرآلات مدرن و استفاده از رنگ‌های خنثی از ویژگی‌های اصلی این روشویی  به شمار می‌رود.

 

 

 

                                                                         

 

 

 

 

                                                                 

 

 

مطالعه این مقاله  را به شما پیشنهاد می کنیم:دکوراسیون سرویس بهداشتی

                                                  

 

قیمت روشویی  بر اساس فاکتورهای زیر تعیین می‌شود:

  • نوع طراحی روشویی : بسته به اینکه روشویی به شیوه کلاسیک یا مدرن طراحی‌شده است،  قیمت آن تعیین می‌شود . مسلماً روشویی کلاسیک به دلیل جزئیات و ظرافت بیشتر از قیمت بالاتری برخورداراست.

 

  • جنس پایه روشویی : اینکه روشویی پایه‌ای از جنس سرامیک یا کابینت دارد ، در قیمت روشویی تاثیرگذاراست. قیمت روشویی کابینت دار نسبت به روشویی‌های پایه‌دار ساده بالاتر است .

 

  • جنس سنگ روشویی: روشویی‌های سرامیکی با توجه به ارزان بودن ماده اولیه آن‌ها و دسترسی فراوان به این مواد ، قیمت مناسب‌تری دارند و اکثریت اقشار مختلف جامعه می‌توانند آن را خریداری نمایند. اما روشویی‌های کوارتز با توجه به اینکه  دسترسی به این سنگ‌ها محدود است، بالاترین میزان قیمت را به خود اختصاص می‌دهند. روشویی‌های کورین  که کاملاً سنتزی و ساخته دست بشر هستند ، قیمتی مابین روشویی‌های سرامیکی وکورین دارند.

 

 


بیشتر بخوانید :

شیک ترین روشویی سرویس بهداشتی را انتخاب کنید!

راهنمای خرید روشویی: سرویس بهداشتی تان را زیبا و کاربردی کنید!

برچسب ها : روشویی بدون کابینت روشویی دیواری روشویی کابینت دار قیمت روشویی روشویی
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تصویر امنیتی